
Gorąco zachęcamy do udziału w programie "Goście Radziwiłłów", którego celem jest wyłonienie szesnastu twórców literatury lub tłumaczy, którzy będą pracować nad utworami literackimi lub tłumaczeniami w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.
Więcej...
Rusza piąta edycja konkursu na Wydziałowy Budżet Dydaktyczny „Dydaktyka najwyższej jakości”. Konkurs, zorganizowany na wzór budżetu obywatelskiego, skierowany jest do całej społeczności Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej – pracowników, doktorantów i studentów, którzy mają pomysły, jak ulepszyć i uatrakcyjnić dydaktykę oraz zwiększyć jakość studiowania w Collegium Maius.
Więcej...Szanowni Państwo,
W imieniu Zakładu Historii Języka Polskiego zapraszamy na IV konferencję z cyklu Staropolskie Spotkania Językoznawcze, zatytułowaną "Język staropolskich tekstów. Nowe odczytania, analizy, interpretacje". Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.
Więcej...
W najnowszym odcinku gościem Oli Wieczorkiewicz jest dr Urszula Kowalska-Nadolna z Zakładu Języków i Literatur Zachodniosłowiańskich IFS.
Badania pani doktor są pretekstem do rozmowy o tym, jak literatura i kultura reagują na przemiany polityczne i jak wraz z nimi zmienia się pamięć o najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Z odcinka dowiadujemy się także, jakimi metodami Czechosłowacy przeciwstawiali się reżimowi i o tym, czy piosenki mogą doprowadzić do jego upadku. A jeśli chcecie poznać przepis na słynne utopence, zgłębić nietypowy dydaktyzm czeskich bajek i wysłuchać jednej z nich w interpretacji pani doktor - koniecznie wysłuchajcie do końca!
Podcastu można wysłuchać na Youtube i Spotify, polecamy również jego profil na Instagramie oraz adres mailowy: dwukropekbadacz_ka@amu.edu.pl
Fot. Stanislava Kostić
Więcej...
Koło Naukowe Cykliści & Findesiecliści oraz Zakład Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt. "Między nauką a sztuką. Krytyka literacka pozytywizmu i Młodej Polski", która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2021 r.
Więcej...Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.