Konferencja z okazji 20. rocznicy powstania Koła Miłośników Historii Języka Polskiego

22 i 23 maja 2023 w Salonie Mickiewicza pod Kopułą Collegium Maius odbyła się X Ogólnopolska Konferencja Historycznojęzykowa.

Konferencja zostało zorganizowana z okazji 20. rocznicy powstania Koła Miłośników Historii Języka Polskiego UAM. Wzięli w niej udział studenci i naukowcy z całej Polski, ale szczególnie cieszy duże zaangażowanie studentów naszego Wydziału. Drugiego dnia obrad uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach pt. Tłumaczenie jako narzędzie pracy z tekstem i językiem staropolskim prowadzonych przed prof. dr. hab. Tomasza Mikę.

Z pełnym programem wydarzenia można zapoznać się tutaj.

Serdecznie gratulujemy organizatorom i uczestnikom, a Kołu Miłośników Historii Języka Polskiego życzymy kolejnych 20 lat!