Udział w prestiżowym programie mentoringowym "Translatorium" dla studentów specjalności przekładowej IFP

Z radością informujemy, że studenci specjalności przekładowej prowadzonej na studiach magisterskich na kierunku filologia polska zdobyli dwa z trzech miejsc w programie mentoringowym "Translatorium", organizowanym przez Kraków Miasto Literatury UNESCO, Centrum Badań Przekładoznawczych UJ oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

O możliwość pracy pod okiem wybitnych tłumaczy rywalizowało ponad 90 kandydatek i kandydatów. Po przejściu przez kolejne etapy, w tym bezpośrednią rozmowę z kandydatką/kandydatem, wyłonieni zostali zwycięzcy. Pod okiem Macieja Świerkockiego przekład z języka angielskiego szlifować będzie Izabela Sobczak, a mentorką Kamila Idzikowskiego w zakresie tłumaczeń z języka niemieckiego przez kilka najbliższych miesięcy będzie Małgorzata Łukasiewicz.
Obojgu Państwu serdecznie gratulujemy i życzymy rozwinięcia translatorskich skrzydeł pod opieką Mistrzów!