Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila

Rozstrzygnięcie XVII edycji Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila – środa 19 kwietnia, godz. 11:00, poznańskie Coll. Maius i kanał YouTube IFP UAM

Zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia XVII edycji Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila, która odbędzie się w środę 19 kwietnia w sali Śniadeckich poznańskiego Coll. Maius przy ul. Fredry 10 o godzinie 11:00. Nasz finał będzie też nagrywany i streamowany na kanale YouTube Instytutu Filologii Polskiej UAM: https://www.youtube.com/watch?v=BvUd5qWHKCs.

Wstęp na uroczystość jest wolny.

Ponadto członkinie Rady Samorządu Studentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM serdecznie zapraszają na oprowadzanie po pięknym, zabytkowym budynku Collegium Maius, nie bez przyczyny nazywanym przez studentki i studentów Hogwartem. Będą na Państwa czekały w hallu Collegium o godzinie 10:00.

Po uroczystości, o godzinie 13:00, adeptki i adeptów przekładu literackiego zapraszamy na warsztaty tłumaczeniowe z języka angielskiego, które w sali 327 Coll. Maius przeprowadzą dla nas członkowie Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury: Joanna Sobesto i Michał Rogalski: https://www.facebook.com/events/1271706933782827https://www.youtube.com/watch?v=7mBApqi-9yQ

Uwaga: na warsztaty obowiązują zapisy → warsztaty_stl@wp.pl

Z najlepszymi pozdrowieniami, do zobaczenia!

Konkurs, organizowany przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest adresowany do uczniów szkół średnich, zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Piszesz, tłumaczysz, nagrywasz? FanFil jest szansą dla utalentowanych i tych, którzy swoich zdolności jeszcze nie są pewni.

Konkurs rozgrywa się w czterech kategoriach:

 1. poezji
 2. prozy
 3. przekładu literackiego z języka angielskiego
 4. etiudy filmowej inspirowanej utworem literackim

W Jury Konkursu zasiadają pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu:

 • prof. UAM dr hab. Irena Górska
 • dr Krzysztof Hoffmann
 • prof. UAM dr hab. Marcin Jaworski
 • dr Sylwia Karolak
 • prof. dr hab. Ewa Kraskowska
 • prof. UAM dr hab. Ewa Rajewska – Przewodnicząca Jury
 • prof. UAM dr hab. Marcin Telicki
 • prof. UAM dr hab. Elżbieta Winiecka

WIĘCEJ INFORMACJI O KONKURSIE

http://fanfil.amu.edu.pl/pl/konkurs-literacki-o-nagrode-fanfila/