Ogłoszenia o konferencjach

Pracownicy Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Język-Polityka-Ideologia", która odbędzie się w Gdańsku w dniach 19-20. maja 2022 r.

W załączeniu znajduje się opis konferencji wraz z formularzem zgłoszeniowym.


Zakład Literatury XX i XXI wieku Instytutu Literatury Polskiej UW zaprasza na konferencję naukową Literackie ujęcia polskich modernizacji w XX i XXI wieku. Odbędzie się ona na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 25-26 kwietnia 2022 roku.

Opis konferencji znajduje się tutaj.


Ośrodek Badawczy Facta Ficta zaprasza na konferencje:

Konferencja: Dzieciństwo

TERMIN KONFERENCJI: 24 października 2021

DEADLINE NA ABSTRAKTY: 10 października 2021

ADRES E-MAIL: dziec.ekonferencja@gmail.com

STRONA KONFERENCJI: https://dziecekonferencja.wordpress.com/

Konferencja Pamięć i historia

TERMIN KONFERENCJI: 6-7 listopada 2021

DEADLINE NA ABSTRAKTY: 20 października 2021

ADRES E-MAIL:  pih.ekonferencja@gmail.com

STRONA KONFERENCJI: https://pihekonferencja.wordpress.com/


W imieniu pracowników Instytutu Filologii Polskiej UMCS i Instytutu Nauk o Kulturze UMCS, członków Studenckiego Koła Naukowego Etnolingwistów UMCS i Polskiego Seminarium Etnomuzykologicznego, przedstawicieli Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka", redakcji "Pisma Folkowego" oraz członków Stowarzyszenia Animatorów Ruchu Folkowego serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Miejsce narracji ludowej w ogólnonarodowej narracji tożsamościowej, organizowanej pod patronatem Komisji Etnolingwistycznej KJ PAN i Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2021 roku w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie.

Zaproszenie

Formularz zgłoszeniowy


Uniwersytet Państwowy w Niżniewartowsku (Rosja) zaprasza na IX Międzynarodową Konferencję Naukowo-Praktyczną "Kultura, nauka, edukacja: problemy i perspektywy", która odbędzie się 10 listopada 2021 w trybie hybrydowym. Zgłoszenia można przesyłać do 1 listopada br. Więcej informacji znajduje się na stronie.