Data wydarzenia: -

Letnia szkoła języka i kultury polskiej dla cudzoziemców

Odliczanie do letniej przygody z językiem polskim czas zacząć!

22 lipca rozpoczną się letnie kursy języka i kultury polskiej dla cudzoziemców. W progach Collegium Maius gościć będziemy niemal 100 osób z 35 krajów świata! To stypendyści Letniego Kursu NAWA oraz uczestnicy Letniej Szkoły języka i kultury polskiej UAM: beneficjenci DAAD oraz licznych programów międzyuczelnianych, a także, po prostu, pasjonaci polszczyzny, którzy Polskę chcą poznać lub zgłębić właśnie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Na uczestników czeka wiele atrakcji: liczne wykłady (gry komputerowe, historia, realia, literatura, a nawet kosmos!) i warsztaty z różnych dziedzin (międzykulturowe, teatralne, dziennikarskie), taniec, joga, czy emisje filmów, a także weekendowe wycieczki (zamek w Gołuchowie, Muzeum Arkadego Fiedlera czy Nowy Tomyśl).

Program przygotowało Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców. Kursy potrwają trzy tygodnie.