Cykl "Wierni, piękni, niewidzialni" z dofinansowaniem Wydziału Kultury Miasta Poznania

Prof. UAM dr hab. Ewa Rajewska - przewodnicząca Oddziału Zachodniego Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury - zdobyła grant Wydziału Kultury Miasta Poznania na organizację cyklu "Wierni, piękni, niewidzialni": spotkań z tłumaczami i tłumaczkami wywodzącymi się z poznańskiego środowiska artystycznego. Spotkania będą adresowane do możliwie szerokiej publiczności, zróżnicowanej pod względem wieku i zainteresowań lekturowych. Akademickiej również - zapraszamy!

I tak jeszcze tej jesieni w różnych miejscach Poznania - w księgarni "Skład Kulturalny", "Placówce" przy Teatrze Polskim oraz księgarni Wszystkich Świętych - będzie można spotkać Elizę Pieciul-Karmińską, Martę Listewnik oraz Annę Wawrzyniak-Kędziorek (nb. absolwentkę specjalności przekładowej IFP UAM) i wziąć udział w rozmowie o ich najnowszych przekładach: prozy Ulricha Huba dla dzieci, dramatach Saundersa Lewisa - to spotkanie będzie połączone z próbą czytaną dramatu - oraz literatury religijnej. A w listopadzie w Coll. Maius warsztaty przekładowe dla uczennic i uczniów poznańskich szkół średnich przeprowadzą Agnieszka Kalus (literatura młodzieżowa), Agnieszka Matkowska (komiks) oraz Michał Rogalski (poezja).