Dzień specjalności

Już w najbliższy wtorek, 23 listopada odbędzie się w Instytucie Filologii Polskiej Dzień Specjalności!

Warto przyjść, posłuchać, zadać pytania. Lub dołączyć do spotkania online... (przy panelach są podane linki do transmisji na żywo). Wśród zaproszonych gości będą pracodawcy, którzy opowiedzą między innymi o tym, dlaczego warto zatrudniać absolwentów filologii polskiej. Ale organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcyjnych spotkań. Serdecznie zapraszamy!

Program:

I WYKŁADY

9.50-11.15

Otwarcie

Miłosz Malaga (prawnik, Wydział Prawa i Administracji UAM), Czy memy zostaną zakazane?

Adriana Borucka (trenerka biznesu, facylitatorka, właścicielka agencji PR PinPoint oraz iComms), Zaufanie w pracy

11.40-12.25

Jeannette Słaby (vlogerka, polonistka, hispanistka, Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie)

Vlog polonistyczny, czyli o sztuce skutecznego przekazu (na przykładzie „Zeszytu do polskiego")

przerwa na kawę

II PANEL „POLONIŚCI W PRACY”

13.40-14.55

W panelu udział wezmą:

Tomasz Kandziora (grafik, projektant, współwłaściciel firmy 4font)

Anna Milejska (sekretarz redakcji, WBiCAK)

Patrycja Pelc (copywriterka, agencja reklamowa GPD)

Katarzyna Szyszka (polonistka, blogerka, Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu)

Adrian Tomczyk (redaktor prowadzący, Wydawnictwo Poznańskie)

Magdalena Tyl (dokumentalistka, Ośrodek Dokumentacji Wielkopolskiego Środowiska Literackiego – Biblioteka Raczyńskich)

Moderuje Daniel Stachuła (menedżer, animator kultury, reżyser)

III SALON DOBRYCH PRAKTYK

15.25-16.55

Anita Gis (pełnomocniczka dziekana WFPiK ds. praktyk) – wprowadzenie

Joanna B. Bednarek (redaktorka CzasKultury.pl)

Paweł Mikos (menedżer, dyrektor PWR Online)

Anna Milejska (sekretarz redakcji, WBiCAK)

Oliwia Ozygała (specjalistka ds. marketingu wydawnictwa, Wydawnictwo Sorus)

Adrian Tomczyk (redaktor prowadzący, Wydawnictwo Poznańskie)

Danuta Werner (dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 82 w Poznaniu)

Program w formie graficznej. Forma tekstowa dostępna powyżej.