Kto mi dał skrzydła? Spotkanie z Emilią Kiereś

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Emilią Kiereś - autorką i tłumaczką książek dla dzieci - które odbędzie się 28 października o godz. 18.00 w ramach cyklu „Kto mi dał skrzydła”, czyli spotkań z absolwentami naszego Wydziału!

Rozmowę poprowadzą członkinie Koła Sztuki dla Dzieci "Na Wysokiej Górze", Daria Banasiewicz i Michalina Wesołowska.
Spotkanie odbędzie się w Salonie Mickiewicza pod Kopułą (Uwaga! Ze względów epidemicznych liczba uczestników spotkania na żywo jest ograniczona), ale można je będzie obejrzeć również na kanale WFPiK na YouTube.

Emilia Kiereś – autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży. Napisała ich kilkanaście, a przetłumaczyła ponad czterdzieści.
Urodziła się w Poznaniu, tam też skończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Jej powieści, usytuowane zwykle na pograniczu rzeczywistości i baśni, nie tylko dostarczają doskonałej rozrywki, ale też skłaniają do refleksji nad uniwersalnymi prawdami i wartościami, takimi jak miłość, lojalność, przebaczenie czy odpowiedzialność za drugiego człowieka.
Emilia Kiereś jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. K. Makuszyńskiego (za książkę Brat), wyróżnienia jury oraz jury dziecięcego w konkursie Książka Przyjazna Dziecku (za powieść Rzeka). Jej debiut, Srebrny dzwoneczek, został wpisany na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium.