Letnia szkoła języka i kultury polskiej

W poniedziałek 1 sierpnia rozpoczęła się długo wyczekiwana letnia szkoła języka i kultury polskiej. Ponad 80 miłośników języka polskiego z odległych zakątków świata zjawiło się na UAM, by uczyć się języka polskiego.

Do Poznania zawitało 85 pasjonatów polszczyzny, Polski i Wielkopolski. Są to stypendyści Letniego Kursu NAWA oraz uczestnicy Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej UAM.

W ciągu pierwszych dni pobytu nasi goście mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów o literaturze, wziąć udział w integracyjnym quizie o Polsce oraz klimatycznym spacerze po Jeżycach. Jednak to nie wszystko! Bogaty program przygotowany przez Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców zapewnia o wiele więcej atrakcji: przed południem uczestnicy mają okazję zgłębiać tajniki języka polskiego, popołudnia natomiast poświęcone są polskim i wielkopolskim realiom.

Kursy potrwają 3 tygodnie.

Życzymy niezapomnianych wrażeń!