Data publikacji w serwisie:

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ludzie zbuntowani. Protesty w Europie XXI wieku – tradycje, cele, sposoby samoorganizacji”

Zakład Antropologii Literatury Instytutu Filologii Polskiej UAM oraz Centrum Humanistyki Otwartej UAM zaprasza do wzięcia udziału w konferencji „Ludzie zbuntowani. Protesty w Europie XXI wieku – tradycje, cele, sposoby samoorganizacji”, która odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2021 r.

Zadaniem konferencji jest podjęcie refleksji nad falą protestów, która przetacza się przez świat od dwóch dekad. Niektóre wystąpienia (mamy nadzieję, że większość) będą służyły poszerzaniu demokracji liberalnej, niektóre (mamy nadzieję, że mniej liczne) wynikają z załamywania się porządku demokratycznego. Powyższa lista, wskazująca na nieustanny przyrost wystąpień, skłania do patrzenia na historię XXI-wiecznej Europy z perspektywy społecznego gniewu i kwestii jego skuteczności. W związku z tym postanowiliśmy zadać trzy generalne pytania: z czego protesty wynikają?; jak są zorganizowane?; do czego dążą?.
Konferencja będzie transmitowana online.
Więcej informacji i streaming na stronie: http://www.ludziezbuntowani.pl/