Pierwsze posiedzenie rady naukowej dyscypliny polonistyka

Na wniosek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Rada Doskonałości Naukowej 16 czerwca 2023 r. nadała naszemu Uniwersytetowi uprawnienia do nadawania stopnia doktora i stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie polonistyka.

W ubiegłym tygodniu, 26 września, odbyło się pierwsze w historii naszego Instytutu i Uniwersytetu posiedzenie rady naukowej dyscypliny polonistyka pod kierownictwem jej Przewodniczącego, prof. dra hab. Tomasza Mizerkiewicza. Rada działa przy Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

W skład rady naukowej nowej dyscypliny weszło piętnaścioro pracowniczek i pracowników badawczo-dydaktycznych Instytutu Filologii Polskiej.

Czekamy na możliwość poszerzenia jej składu o kolejne członkinie i kolejnych członków.