Pracowniczki WFPiK poprowadziły zajęcia dla polonistów z Università di Pisa

W dniach 21-29 maja 2024 r. prof. Magdalena Graf z Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki oraz dr Ewa Nowak-Pasterska ze Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców poprowadziły zajęcia na Uniwersytecie w Pizie (Dipartimento di Filologia Letteratura e Linguistica, Università di Pisa) dla studentów tamtejszej polonistyki.

Wykłady i warsztaty były częścią grantu NAWA zatytułowanego „Nazwy własne jako wyznaczniki kultury. Edukacja kulturowa i wykorzystanie nazw własnych w nauczaniu jpjo” realizowanego na naszym Wydziale w partnerstwie z uniwersytetami w Pizie i w Lublanie. Koncentrowały się na użyciu nazw własnych w nauczaniu języka polskiego jako obcego oraz na najnowszych tendencjach słowotwórczych w tym zakresie. Zajęciom towarzyszyły słodkie akcenty z Polski – w kolorze włoskiej flagi i w tematyce eponimów.