Data wydarzenia:

Rozmowa prof. Przemysława Czaplińskiego z Przemysławem Sadurą oraz Sławomirem Sierakowskim, autorami raportu „Polacy za Ukrainą, ale przeciw Ukraińcom”

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Przemysławem Sadurą oraz Sławomirem Sierakowskim – autorami raportu z badań socjologicznych „Polacy za Ukrainą, ale przeciw Ukraińcom”. Rozmowę w ramach cyklu Nasze obce. Rozmowy o wnętrzu i zewnętrzu polskości poprowadzi prof. Przemysław Czapliński.

Cykl debat w sezonie 2022/2023 dotyczy tożsamości zbiorowej i wynikających z niej zobowiązań. Naszych gości pytamy o to, jak Polacy definiują „swoich” i „obcych” i jak określają związane z tym powinności. Spotkanie 18 stycznia o godz. 18.00 poświęcone zostanie uchodźcom z Ukrainy.

Kiedy w lutym 2022 Rosja rozpoczęła wojnę przeciw Ukrainie, w Polsce dobiegał końca dwuletni okres mobilizacji pandemicznej. Dziś, w styczniu 2023, mamy za sobą roczne współżycie z milionową społecznością ukraińską, która przybyła do Polski w dramatycznych okolicznościach. Czy przez ten rok stosunek do Ukrainy i do uchodźców uległ zmianie? Jakie warunki dobrego współżycia udało się stworzyć, a co jeszcze zostało do zrobienia? Czy powinniśmy się czegoś obawiać na przyszłość i jak zapobiec spełnieniu się tych obaw?

Wejściówki w cenie 5 zł dostępne na stronie oraz w kasie biletowej.

W sprawie rezerwacji prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów:

  • rezerwacja@teatr-polski.pl
  • +48 61 8520541
  • +48 61 8525628