Smutna informacja

Z wielkim smutkiem informujemy, że 14 października zmarł Witold Gromadzki, absolwent poznańskiej polonistyki i wieloletni pracownik naszego Instytutu.

W latach 1982-1991 był asystentem w Zakładzie Historii Literatury XIX wieku. Pod opieką naukową prof. dr hab. Zofii Trojanowiczowej zajmował się dramaturgią Juliusza Słowackiego.

Prawdziwą pasją Witolda Gromadzkiego była praca z młodzieżą. Od 1991 roku całkowicie poświęcił się szkole. Był współzałożycielem i prezesem Fundacji Edukacji Społecznej „Ekos”, dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji „Ekos” w Swarzędzu.

Żegnamy wspaniałego pedagoga i działacza społecznego, do końca oddanego pracy dydaktycznej i edukacji polonistycznej.

Profesor Beacie Gromadzkiej oraz Bliskim Zmarłego składamy najszczersze kondolencje.