Specjalności na studiach magisterskich filologii polskiej w roku akad. 2023/2024 - prezentacje, harmonogram, zapisy

Szanowne Studentki, szanowni Studenci I roku II stopnia na kierunku filologia polska!

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami i harmonogramem zapisów na specjalności.

Prezentacje poszczególnych specjalności odbędą się:

4 października11 października
13:20-13:50specjalność przekładowakuratorstwo literatury
13:55-14:25specjalność logopedycznaspecjalność operologiczna
14:30-15:00specjalność nauczycielskaspecjalność glottodydaktyczna

* Spotkania / prezentacje odbędą się w sali Śniadeckich

** Ostateczny termin wyboru specjalności upływa 15 października.

*** Zapisy prowadzić będą Kierownicy specjalności:

Specjalność glottodydaktyczna: prof. UAM dr hab. Marta Wrześniewska-Pietrzak, martaw-p@amu.edu.pl

Specjalność kuratorstwo literatury: prof. dr hab. Przemysław Czapliński, czaple@amu.edu.pl

Specjalność logopedyczna: prof. dr hab. Małgorzata Rutkiewicz-Hanczewska, rutkiewi@amu.edu.pl

Specjalność nauczycielska: prof. UAM dr hab. Beata Udzik, budzik@amu.edu.pl

Specjalność operologiczna: prof. UAM dr hab. Katarzyna Lisiecka, lisiecka@amu.edu.pl

Specjalność przekładowa: prof. UAM dr hab. Ewa Rajewska, rajewska@amu.edu.pl

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

**** Terminy rozmów kwalifikacyjnych, testów etc., jeśli zostały przewidziane:

Specjalność glottodydaktyczna: Osoby zainteresowane specjalnością glottodydaktyczną serdecznie zapraszamy na rozmowę 11 października od godziny 15.00 lub 12 października od godziny 11.30 do pokoju 310.

Specjalność kuratorstwo literatury: —

Specjalność logopedyczna: —

Specjalność nauczycielska: —

Specjalność operologiczna: Osoby zainteresowane specjalnością operologiczną zapraszamy na rozmowę z prof. Elżbietą Nowicką do pokoju 203 w piątek 13 X od 11.15 do 12.15.

Specjalność przekładowa: Chciałabym porozmawiać osobiście ze wszystkimi Zainteresowanymi. Czekam na Państwa w gabinecie 211 w środę 11 X od 12:30 tak długo, jak to będzie potrzebne. Pozdrawiam, Ewa Rajewska, www.przekladowa.amu.edu.pl

***** Wybór jednej specjalności jest obowiązkowy. Student/-ka może także wybrać dwie, ale wówczas druga specjalność będzie płatna. Wyjątek od tej reguły stanowi jednoczesne studiowanie na specjalności nauczycielskiej i logopedycznej (druga specjalność jest w tym wypadku darmowa) oraz nauczycielskiej i glottodydaktycznej (druga specjalność jest w tym wypadku darmowa). Możliwe jest także realizowanie trzech specjalności, ale trzecia jest każdorazowo płatna (bez wyjątków).

****** Decyzję o zawiązaniu grupy specjalnościowej podejmuje każdorazowo wicedyrektor ds. studenckich i dydaktycznych IFP w oparciu o liczbę zapisanych osób, która musi pozostawać w zgodzie z limitami określonymi w "Regulaminie pracy UAM".