Stypendysta Fulbright English Teaching Assistant na WFPiK

W roku akademickim 2024/2025 na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM gościmy stypendystę programu Fulbright English Teaching Assistant (ETA) – pana Anthony’ego Ornelaza.

2 października 2024 roku w Collegium Maius odbyło się spotkanie powitalne, w którym uczestniczyła prof. dr hab. Elżbieta Winiecka – dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UAM, prof. UAM dr hab. Konrad Dominas – prodziekan ds. współpracy międzynarodowej WFPiK oraz dr Rozalia Wojkiewicz – koordynator merytoryczny programu Fulbright English Teaching Assistant (ETA) WFPiK.

ETA to program dla polskich uczelni zainteresowanych goszczeniem native speakera, który będzie prowadził zajęcia z języka angielskiego. Dzięki ich obecności polskie uczelnie zyskują wsparcie absolwentów amerykańskich uczelni. Stypendyści ETA to rodzimi użytkownicy języka angielskiego posiadający wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach. Ich otwartość i gotowość do zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania umiejętności nauczania języka angielskiego umożliwia wymianę i promocję dobrych praktyk akademickich.