Sukces literacki studentki filologii polskiej

Z ogromną radością informujemy, że Pani Martyna Rogacka, studentka filologii polskiej drugiego stopnia, zdobyła Nagrodę Poetycką „Reflektor” za projekt tomu poetyckiego „Heterotopie”. Nagrodą w konkursie jest druk debiutanckiego tomu, który ukaże się do końca roku.

Jury w składzie: Małgorzata Lebda (przewodnicząca), Jakub Skurtys, Rafał Rutkowski oraz Aleksander Wójtowicz doceniło przesłany przez nią projekt za spójną koncepcję całości, dyscyplinę wyrazu poetyckiego oraz oryginalny język wrażliwości.
Nazwa konkursu nawiązuje do grupy literackiej Reflektor, która rozpoczęła działalność w Lublinie sto lat temu i do której należał Józef Czechowicz. Gala wręczenia nagród odbyła się 16 czerwca w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie.

Laureatce serdecznie gratulujemy!