Data publikacji w serwisie:

Zaproszenie na cykl spotkań z twórcami tryptyku operowego „The Man With Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”

Koło Badań Nad Musicalem „Synteza Sztuk” zaprasza na cykl czterech spotkań z twórcami drugiej części tryptyku operowego „The Man With Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”. Jego premiera  odbędzie się w ramach festiwalu Opera Rara 21 listopada 2021 roku o godzinie 19:00 w Łaźni Nowej w Krakowie (https://operarara.pl/). Pierwsze spotkanie cyklu odbędzie się 8 grudnia 2021.

Spektakl bazuje na autobiograficznych wierszach brytyjskiego poety Thoma Gunna, którego poezja jest odpowiedzią na epidemię AIDS oraz obserwacją tego kryzysu podczas jego nasilenia w latach 80. ubiegłego wieku. Bohaterem monodramu jest mężczyzna, którego bliscy umierają na AIDS, a on, sam również zarażony wirusem HIV, w świadomy sposób stara się rozpoznać rany spowodowane przez epidemię HIV i AIDS w społeczności LGBTQ+, które pozostają niezagojone.

Trylogia porusza tematy, które są ważne dla queerowej społeczności, a które są nieobecne w narracji polskich scen operowych, np. dorastanie w homofobicznej szkole, życie z HIV, mierzenie się z anoreksją.

„Chcielibyśmy aby nasza queerowa trylogia (celowo realizowana w Polsce) wpisała się w kampanię uświadamiającą i walczącą o prawa mniejszości” – deklarują twórcy.

Więcej informacji o samym monodramie operowym oraz cyklu spotkań  znajdziecie Państwo poniżej:

https://fb.me/e/1YQJtq3rG

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Koło Badań Nad Musicalem „Synteza Sztuk”