Data wydarzenia:

Zaproszenie na zajęcia „Jak robić szkołę i co szkoła robi z nami”

Szanowni Państwo, w ramach zajęć specjalności nauczycielskiej zapraszamy na wyjątkowe zajęcia, które odbędą się 18 stycznia 2023 roku o godzinie 10.00 w Galerii Śluza na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

Zajęcia „Jak robić szkołę i co szkoła robi z nami” połączone będą ze zwiedzaniem wystawy „Jak robić szkołę?” zorganizowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Galerię Śluza.

Jak powinna wyglądać szkoła? Dlaczego tak trudno zreformować oświatę? Jak o szkole myślą politycy, pedagodzy, architekci, artyści? Kuratorzy Wystawy zachęcają do refleksji nad współczesną edukacją i szkołą przyszłości. My też zapraszamy do dzielenia się pomysłami.

Przebieg zajęć:

10.00 – spotkanie w Bramie Poznania ICHOT

10.00 – 10.20 – wprowadzenie kuratorki wystawy do zwiedzania wystawy „Jak robić szkołę?”

10.20 – 11.00 – interaktywne zwiedzanie wystawy

11.15 – 12.00 – podsumowanie wystawy: dyskusja panelowa z zaproszonymi gośćmi

W imieniu organizatorów: studentek i studentów 1 roku II stopnia filologii polskiej (Mai Żychlińskiej, Marii Borowczyk, Pawła Podsiadły i Jana Janyski)

Beata Gromadzka

beatagr@amu.edu.pl

Beata Udzik

beata.udzik@amu.edu.pl

Dla studentek i studentów 1 roku II stopnia wystawa odbywa się w ramach zajęć z metodyki literatury i języka polskiego. Osoby, które mają kolizję z odbywającymi się tego dnia innymi zajęciami, proszę o jak najszybszy kontakt mailowy.

Zapraszamy studentki i studentów I i II stopnia. Osoby, które chcą wraz z nami uczestniczyć w wydarzeniu, proszę o mailowe zgłoszenia.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Beata Gromadzka