Data wydarzenia: -

Zbiórka słów

Szanowni Państwo!

Zapraszam całą społeczność Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej do wzięcia udziału w zbiórce słów, która odbędzie się 24 listopada 2021 roku, w godz. 11:00-15:00 przy Kwadransie Akademickim.

W trakcie literackich prac spotkałem się z problemem nadmiaru. Zbyt dużo treści, powtarzające się myśli, tendencyjność, skłoniły mnie do rozpoczęcia działań recyklingowych. W duchu zero waste in literature, przeprowadzę zbiórkę słów, które posłużą do powstania literackiego utworu. Zapraszam wszystkich chętnych do przyniesienia ze sobą tego dnia słów, których chcieliby się pozbyć (obcych, bezwartościowych, niepotrzebnych, niewygodnych lub takich, które mogą przydać się innym). Słowa mogą tworzyć zdania, mogą być opatrzone refleksjami, komentarzami, które ułatwią odczytanie ich w oczekiwanym kontekście.

W miejscu zbiórki będzie znajdowało się pudełko oraz kartki, gdyby ktoś zechciał napisać je na miejscu. Akcja ma charakter anonimowy, a wszystkie zebrane słowa zostaną ponownie wykorzystane. Podsumowanie zbiórki zostanie zaprezentowane w przestrzeni WFPiK.

Zapraszam do słownego obiegu,

Mateusz Gajda (student sztuki pisania)